BeeVital HiveClean 500ml

25,00 

BeeVital HiveClean 0,5L

1 laos

Tootekood: TV-010 Kategooria:

Kirjeldus

BEEVITAL HIVECLEAN

KOOSTIS
Vesi, sahharoos, sidrunhape, oksaalhape, sipelghape, taruvaigu ekstrakt, eeterlikud õlid.

TOIME
BeeVital HiveClean-is sisalduvad looduslikud toimeained ei mõjuta mee ega meevaha kvaliteeti. Kandes preparaati kärjeraamide vahele, moodustuvad mikroskoopilised kleepuvad tilgakesed, mis jäävad mesilase keha katvate karvakeste külge. Tarus liikudes levitavad mesilased preparaati teistele tarus olevatele mesilastele. Kuna BeeVital HiveClean mõjub lestadele ärritavalt, hakkavad lestad preparaadi toimel mesilaste küljest lahti laskma, kukkudes taru põhja ja surres nälga. Puhastusinstinkti aktiveerimise tulemusel hakkavad mesilased end lestadest puhastama.
BeeVital HiveClean -i õige kasutamine ei avalda kahjulikku mõju haudmele, mesilasemale ega mesilastele.

KASUTAMINE
Loksutada enne kasutamist. Soojendada enne kasutamist inimese kehatemperatuurini. Manustada 15 ml preparaati keskosa kärjeraamide vahele. Soovitav on enne preparaadi kasutamist raamide vahed vahast puhastada.
Järgmisel hommikul pärast BeeVital HiveClean -i manustamist loendatakse haudmekorpuse alla asetatud paberilt maha langenud lestad. Saadud tulemus annab ligikaudse pildi lestadega tabandumise astmest. Täielikuks ravikuuriks (ette nähtud juhul kui lestadega tabandumine on suur ehk maha langenud lestade arv ületab 30) teha 3 töötlust:
I töötlemine 1. päeval (toimib kuni 8. päevani)
II töötlemine 6. päeval (toimib kuni 14. päevani)
III töötlemine 13. päeval (toimib kuni 18. päevani)

SOOVITUSLIK KASUTUSAEG
Manustada ajal kui välistemperatuur jääb -1˚ C ja +25 ˚ C vahele. Kui välistemperatuur on liiga kõrge ja tarus on liiga palav, võivad mesilased haudmelt lahkuda ning selle tagajärjel võib toote toime väheneda.
Parim aeg BeeVital HiveClean-i manustamiseks on hiline pärastlõuna või varajane õhtupoolik, kui enamus mesilastest on tarus.
Kevadel, peale õietolmu korje algust, teha esimene töötlus. Järgmisel hommikul hinnata, kui palju lestasid on mesilastelt taru põhjale langenud. Kui lesti on maha langenud rohkesti (üle 30 lesta), tuleb tarule teha täielik, kolmest töötlusest koosnev ravikuur.
Juulis-augustis, peale mee vurritamist, kontrollida mesilasperede seisukorda. Sel ajal on enamik varroalestadest kärjekannudes. Lestade arvukuse määramiseks hinnata taru põhjale langenud prahti preparaadi manustamisele järgneval hommikul.
Novembris-detsembris, kui välistemperatuur langeb 0˚ C, võib teha lisatöötluse mesilaste talvekobarale. Nii vabanetakse viimastest lestadest, mis vastasel juhul elaksid üle talve. NB! Efektiivseks toimimiseks tuleb BeeVital HiveClean manustada vähemalt korra kui mesilasema on munemise lõpetanud (vahemikus sügisest kevadeni).
Paljud mesilasekasvatajad kasutavad BeeVital HiveClean-i profülaktiliselt, manustades väikeseid koguseid toodet iga kord, kui avavad taru.

Lisainfo

Kaal 0.5 kg