Emalahutusvõre metallist 390 x 490 mm

9,50 

Metallist emalahutusvõre

Laost otsas

Tootekood: HP-131 Kategooria:

Kirjeldus

Metallist emalahutusvõre

Tegemist on kvaliteetse, traditsioonilise metallist emalahutusvõrega, mis erinevalt plastikust emalahutusvõredest, ei kuluta mesilaste tiibu. Metallist emalahutusvõrega on pesas tagatud parem ventilatsioon, kuna aukude kogupindala on suurem kui plastikust emalahutusvõrel. Valmistatud Itaalias.

Emalahutusvõre kasutatakse ema liikumisvabaduse piiramiseks väljaspoole haudmekorpust. Nii on ema paiknemine alati teada ning haue on meekorpustest eraldatud. Sagedamini on pesakorpus paigutatud emalahutusvõre alla ja meekorpused võre peale, kuid on ka teistsuguseid praktikaid. Mõned mesinikud paigutavad ema koos pesakorpusega emalahutusvõre peale ja lisavad meekorpused võre alla. Nii on tagatud, et ema ei pääse sülemiga ära lendama ning ema ja haudme kontrollimine on mõnevõrra lihtsam. Kogenumad mesinikud võivad hakkama saada ka ilma emalahutusvõreta, paigutades uue korpuse lisamisel kärgesid tarus ringi nii, et ema ei saaks minna munema meekorpustesse. Sellegipoolest võivad emad pakkuda vahel üllatusi, mistõttu emalahutusvõre kasutamine on kindel moodus mesilaspere tegevus kontrolli all hoida. Meevõtmisel ja tarude koondamisel emalahutusvõre eemaldatakse ning asetatakse tagasi järgmisel hooajal peakorje saabudes. Talvitades peret kahe korpuse peal, tuleb alati meeles pidada, et talveks oleks võre eemaldatud, vastasel korral ei saa emaga talvekobar liikuda ühest korpusest teise ning võib hukkuda.

Emalahutusvõre mõõdud on 390 mm x 490 mm. Soovitame emalahutusvõre paigutada puidust raami sisse.

Tähelepanu! Toote mõõdud (põhjapind) ei võimalda seda toodet saata pakiautomaadi vahendusel, kuid saame toote lähetada kulleriga või toimetada teie jaoks lähimasse postkontorisse.

Lisainfo

Mõõtmed 39.00 × 49.00 cm