Emalahutusvõre plastikust 425 x 510 mm

5,40 

Plastikust emalahutusvõre

Laost otsas

Tootekood: HP-132 Kategooria:

Kirjeldus

Plastikust emalahutusvõre Nicot

Konkurentsitult parima kvaliteediga plastikust emalahutusvõre, mida oleme oma mesilas kasutanud ja mille pilusid mesilased ei kaldu vaigu ega vahaga kinni ehitama. See omakorda tagab parema ventilatsiooni, tugevama pere ja suurema meesaagi.

Emalahutusvõre kasutatakse ema liikumisvabaduse piiramiseks väljaspoole haudmekorpust. Nii on ema paiknemine alati teada ning haue on meekorpustest eraldatud. Plastikust emalahutusvõret võib kasutada ilma raamita. Tema headeks külgedeks on soodne hind ja mugav transportimine. Erinevalt metallist emalahutusvõrest ei ole karta, et traadid lähevad kõveraks ja võre kaotab oma kuju. Talub hästi igasugust painutamist. Kui kasutatakse ilma raamita, siis ei pääse lesed ehk isasmesilased tarust välja (juhul kui hauet on võre kohal), jäävad võre vahele kinni ja kuivavad. Ummistuste vältimiseks tuleks tarusid vähemalt kord nädalas kontrollida ja võre peale jäänud lesed tarust näiteks katuse kaudu välja lasta.

Sagedamini on pesakorpus paigutatud emalahutusvõre alla ja meekorpused võre peale, kuid on ka teistsuguseid praktikaid. Mõned mesinikud (sealhulgas meie) paigutavad ema koos pesakorpusega emalahutusvõre peale ja lisavad meekorpused võre alla. Mõnikord kutsuvad konservatiivsemad mesinikud seda “laisa mesiniku võtteks”, kuna perede läbivaatamine on kergem ning pesakorpuse kontrollimiseks ei pea maha tõstma raskeid meekorpuseid, mis paratamatult tekitab mesilasperele stressi. Kõige olulisem tehniline erinevus seisneb aga selles, et sülem ei pääse koos vana emaga ära lendama, mis säästab oluliselt mesiniku aega ja närvikulu. Lisaboonusena võib suve lõpuks olla teil kahe emaga pere – üks võre peal ja teine võre all. Sellisel puhul on peale meevõttu kolm võimalust: (1) võre eemaldamisel emad kokku lasta (tugevam jääb ellu) ja koondada taru nagu tavaliselt, (2) eemaldada ise üks emadest ja koondada taru nagu tavaliselt, (3) panna talvituma kaks peret, kes järgmisel aastal mõlemad korralikku saaki annavad. Kuna suir on paigutatud peamiselt alumisse korpusesse, siis tuleb seda perede vahel vajadusel ümber jagada.

Kogenud mesinikud võivad hakkama saada ka ilma emalahutusvõreta, paigutades uue korpuse lisamisel kärgesid tarus ringi nii, et ema ei saaks minna munema meekorpustesse. Sellegipoolest võivad emad pakkuda vahel üllatusi, mistõttu emalahutusvõre kasutamine on üks kindlamaid mooduseid mesilaspere tegevust kontrolli all hoida.

Meevõtmisel ja tarude koondamisel emalahutusvõre eemaldatakse ning asetatakse tagasi järgmisel hooajal peakorje saabudes. Talvitades peret kahe korpuse peal, tuleb alati meeles pidada, et talveks oleks võre eemaldatud, vastasel korral ei saa emaga talvekobar liikuda ühest korpusest teise ning pere võib hukkuda.

Emalahutusvõre mõõdud on 425 mm x 510 mm.

Tähelepanu! Toote mõõdud (põhjapind) ei võimalda seda toodet saata pakiautomaadi vahendusel, kuid saame toote lähetada kulleriga või toimetada teie jaoks lähimasse postkontorisse.

Lisainfo

Mõõtmed 42.50 × 51.00 cm