Meilaspered 4 raamil (ainult tellimisel)

Kategooria:

Kirjeldus

Müüa idupered, mis on paigutatud 4-raamilisse iduperetarusse. Komplekt sisaldab elujõulist mesilasperet, ema, mett, suira ja vähemalt 2 raamil hauet. Pere antakse üle vähekasutatud või uues iduperetarus, mille komplekti hind e-poest ostes (ilma värvimata ja ilma raamideta) on 36,40 eurot (Farrar) või 38,40 (Langstroth).

Kokkuleppel võime pere anda üle ka kärjekandekastis või tõsta koos raamidega otse ostja tarusse. Viimasel juhul on siiski mõistlik osta paar raami mesilasi lisaks või teha pesaruumi vaheplaadiga kitsamaks, laiendades seda vastavalt pere arengule. Samuti tuleks jälgida, et heitlike ilmade korral oleks 4-raamilisel perel piisav söögitagavara. Suve lõpuks peab pere olema arenenud vähemalt kahe Farrar-korpuse peale ja taru peab sisaldama piisavalt erinevas vanuses mesilasi ja hauet. Talveks võib pesaruumi kitsendada 6-8 raamini korpuse kohta (kokku seega 12-16 raami), mis tagab piisava söödavaru ja kiire kevadise arengu.

Pere hind sõltub tellimuse suurusest, ema päritolust (vabaltpaarunud või sisseostetud), aastaajast ja muudest kokkulepetest, jäädes üldjuhul vahemikku 100-150 eurot.

Iduperede ostmiseks palume helistada või saata päring e-postiga aadressile info@taruvabrik.ee.