Allahindlus!

Polli Mõisapargi mesi 1,0 kg

10,00  8,00 

Polli Mõisapargi mesi 1 kg

Tootekood: TV-002 Kategooria:

Kirjeldus

Polli Mõisapargi mesi 1 kg
(tootja Polli mõis)

Eksklusiivne mõisapargi mesi on kogutud Polli mõisa pargist ja mõisa lilleaiast Mulgimaa südames. Polli pargi mesi on keskmise kristallilisusega, suhteliselt tahke mesi, kus tooni annavad pajud, erinevad ristõielised, roosõielised (enelad, vaarikas, erinevad viljapuud), ristik, valge mesikas, võilill, vaher jt. Kuna mesila asub otse vanas mõisapargis, siis kasvab tarude ümber ohtralt pärnapuid, mis igal kevadel mesilastest häälekalt sumisevad. Oma iseloomult on see mesi neutraalse, kuid väga magusa maitsega.

Mesi on vurritatud ja pakendatud Polli mõisa meeköögis, kus on kasutusel uusim kaasaegne tehnika. Olemas on tervisesertifikaadid ning teostatud mee kvaliteedianalüüs. Mesilaspered on arvel PRIA registris ning nende tervise ja heaolu eest kannavad hoolt koolitatud inimesed. Polli mõis on Eesti Mesinike Liidu liige.

Meie mett ei ole pakendamiseks soojendatud üle 37-38 kraadi (=tarutemperatuuri), mistõttu mee tervislikud omadused säilivad. Praktilistel põhjustel paljud tootjad kuumutavad mett enne müümist liiga kõrgel temperatuuril, et see näeks värskem ja isuäratavam välja, kuid tema omadused ei pruugi enam vastata kasutaja ootustele. Oskamatult kuumutatud mesi võib muutuda kihiliseks, mida kohtab sageli kaubandusvõrgus müüdava mee puhul. Soovi korral saab kodus mett sulatada u. 40-kraadise temperatuuri juures veevannis 24-48 tundi. Lusikatäis mett tee või kohvi sees kaitseb efektiivselt külmetushaiguste eest – kuna joogi sisse segatud mee tarbite kohe ära, siis ei jõua tema tervislik toime selle lühikese ajaga veel kaduda.

Suurema koguse puhul küsi julgelt pakkumist!