Sipelghappelapp 65%, 130ml (pakis 1 lapp)

2,90 

Sipelghappelapp 65%, 130ml (pakis 1 lapp)

Laost otsas

Tootekood: HP-7229 Kategooria:

Kirjeldus

Sipelghappelapp

Sipelghappelappe kasutatakse lestatõrjeks augustis peale meevõtmist. See on pikaajalise toimega tõrjemeetod, mistõttu piisab ühest tõrjekorrast.

Pakike lõigatakse lahti mööda paki peal näidatud lõikejoont ning asetatakse raamide peale nii, et hape aurustub pesa tagumises osas. Lapp tõmmatakse pakikesest välja pintsettide või mõne muu abivahendi abil umbes 3 cm ulatuses (seda ei tohi teha paljaste näppudega!). Kindlasti tuleb kasutada nii kaitsekindaid kui ka muud nõutavat kaitsevarustust. Mõistlik oleks hoida läheduses puhast vett, et eksikombel nahale sattunud hapet maha pesta. Tuleks jälgida, et happe aurud ei takistaks mesilastel külastamast söödanõud. Aurustumist saab reguleerida sellega, kui tõmmata lappi pakist välja vähem või rohkem kui 3 cm. Nii temperatuur kui ka pere suurus mõjutavad sipelghappega töötlemise efektiivsust. Nädala möödudes tuleks taru kontrollida ning vajadusel võib lapi ümbert pakendi eemaldada, jättes lapi ilma pakendita raamide peale.

Ühe pere kohta arvestatakse mitte rohkem kui üks pakike, sõltumata korpuste ja raamide arvust ja mõõtmetest!

Õige sipelghappe lappide kasutamise korral hukkub ca 80% lestadest. Sellegipoolest tuleb novembris-detsembris viia läbi ka oblikhappe lahuse tilgutamine. Detailsema raviplaani koostab loomulikult iga mesinik ise, pidades vajadusel nõu oma piirkonna veterinaararsti või usaldusmesinikuga.

NB! Ootamatult suure huvi tõttu sipelghappelappide vastu võib esineda tõrkeid kauba operatiivsel kättetoimetamisel. Järgmine partii sipelghappelappe peaks meie lattu jõudma orienteeruvalt 5. septembri paiku.