Söödanõu 15L, värvitud (tellimisel)

18,50 

Söödanõu 15L

Laost otsas

Tootekood: HP-118-1 Kategooria:

Kirjeldus

15-liitrine söödanõu, värvitud vesialuselise värviga (tellimisel)

Stüroks on soe, kerge ja tihe materjal, mis sobib suurepäraselt söödanõu valmistamiseks. Mesilased saavad läbi söödanõu põhjas olevate pilude minna läbipaistva pleksiklaasi alla, kust nad pääsevad ligi suhkrulahusele.

15-liitrine söödanõu sobib suurepäraselt standardse 10-raamilise korpuse peale. Mesilaste sattumist söödalahuse sisse takistab läbipaistvast pleksiklaasist vahesein. Enne kasutamist tuleb veenduda, et vaheseina mõlemalt poolelt on eemaldatud kaitsekiled, vahesein on tugevalt oma pesasse kinnitatud ning mesilased ei pääse põhja ja klaasi vahele jäävast pilust sööda sisse pugema, mis võib põhjustada nende hukkumist või takistada söödalahuse lisamist mesilaste poolt asustatud söödanõusse. On juhuseid, et mesilased teevad söödanõusse kärjed, kui ava on mesiniku poolt rohkem kui paariks päevaks lahti unustatud.

Avade poolses küljes on pleksiklaasi all väikesed “astmed”, mis aitavad mesilastel edasi-tagasi ronida. Söödanõul on märgised 5 ja 10 liitri jaoks, et oleks vajadusel lihtsam doseerida suhkrulahust ka väiksemate koguste kaupa. Söödanõu põhi on söötmisala poole kergelt kaldus, mis aitab mesilastel sööta kätte saada ka juhul, kui taru ei ole täpselt loodis. Söödanõu paigaldamisel tuleks siiski pöörata tähelepanu sellele, et kalle jääks õigesse suunda. Vastasel korral ei saa mesilased kogu lahust kätte ning see võib pikemalt seisma jäädes rikneda.

Tuletame ühtlasi meelde, et kui valmistate suhkrulahuse ise, siis talvesööda valmistamiseks tuleb võtta 3 osa suhkrut 2 osa kuuma vee kohta (3 kg suhkrule lisada 2 liitrit vett). Kui võtate näiteks 15 kilo suhkrut, tuleb sellele lisada 10 liitrit vett ning saate ligikaudu 21 liitrit suhkrulahust. Lahust ei tohi pliidil keeta! Piisab kuumaveeboilerist pärit soojast veest. Lahuse keetmisel muutub lahus siirupiks, mis on mesilastele raskesti omastatav ning võib põhjustada pere hukkumist. Lahuse segamiseks kuni 50 perele sobib elektritrelli otsa paigaldatud seguvisplist (saadaval ehituspoodides), kuid sobivad ka erinevad tööstuslikud lahendused. Talvesööda andmist alustatakse hiljemalt 15.-20. augusti paiku ning talvesöötmine võiks olla lõpetatud hiljemalt septembri keskpaigaks (“rusikareegel”  20. augustist 10. septembrini). Tavaliselt mesilased septembri teises pooles enam sööta vastu ei võta ega suuda seda enne talve korralikult kaanetada. Talvesööda ümbertöötlemise peavad jõudma ära teha need lennumesilased, kes ei jää tarusse talvituma. Liiga hiline söötmine võib põhjustada talvist kõhulahtisust ja perede hukkumist. Ühe tugeva pere kohta tuleb arvestada 20-24 kg puhast suhkrut. Olenevalt taru suurusest ja tarusse jäänud mee kogusest võib suhkru kogus varieeruda.

Söödanõu sobib kasutamiseks Farrar ja Langstroth mõõdus korpustega.  

Tähelepanu! Püüame väikest kogust värvitud tooteid alati varuks hoida, kuid koos värvimistöödega võib toote kättetoimetamine võtta tavapärasest kauem aega.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.