Soojustusplaat 25mm (tellimisel)

3,00 

Soojustusplaat 25mm (tellimisel)

Laost otsas

Tootekood: TV-012 Kategooria:

Kirjeldus

Soojustusplaat 25 x 450 x 540 mm

Puhta lõikejoonega soojustusplaat on valmistatud 25 mm paksusest puitkiudplaadist ning sobib oma mõõtude poolest kasutamiseks Mesimestari HoneyPaw tarudega.

Pealt õhutatavate tarude puhul saab seda kasutada hingava vahelaena, mis laseb läbi niiskuse, kuid peab kinni sooja ja tuule. Pealtõhutamisel soovitatakse kasutada ülestikku 1-2 plaati ning nende peal liistusid, millele omakorda toetub katus. Ilma vaheliistudeta jääb niiskus plaatidesse pidama ja ventilatsioon ei toimi.

Alt toimiva õhutuse korral ei ole plaatide kasutamine tingimata vajalik, kuid aitab siiski hoida paremat niiskusrežiimi taru sees. Soojustatud katuse alla ei kondenseeru nii palju õhuniiskust kui soojustamata katuse alla, mistõttu mesilased talvituvad paremini. Alt toimiva õhutuse korral (kui plaatide ja katuse vahel ei kasutata liistusid) peab plaatide ja pesaruumi vahel olema kile, vastasel korral koguneb tarust eralduv niiskus plaatidesse ja muudab need kiiresti kasutuskõlbmatuks.

Suvel võib plaadid eemaldada. Siiski on taruga mugavam majandada, kui jätta üks plaat kile peale ka suveks – see kergendab oluliselt tarude läbivaatamist tuulise ilmaga ega lase kiledel minema lennata. Mõnikord kasutatakse ületalve kasutuses olnud plaadid samas mesilagrupis ära suitsiku materjalina (NB! tuleb siiski silmas pidada, et soojustusplaadi suits võib sissehingamisel mõjuda halvasti nii inimeste kui ka mesilaste tervisele!).

Soojustusplaadi mõõdud on 450 mm x 540 mm, paksus 25 mm. Kokkuleppel valmistame plaadid vastavalt tellija mõõtudele (erimõõdus plaatide puhul võib lisanduda täiendav materjalikulu).

Kauba tellimisel pakiautomaati palume arvestada, et materjal võib transpordil kergesti viga saada. Seetõttu soovitame pakiautomaadile eelistada järgitulemist. Pakiautomaadi kasuks otsustamisel palume veenduda, et tellitavad plaadid mahuksid mõõtmete poolest pakiautomaati ära.

Lisainfo

Kaal 1.5 kg
Mõõtmed 2.5 × 45 × 54 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.