Allahindlus!

Tahke kvaliteetmesi 1,0 kg

10,00  6,00 

Tootekood: TV-004 Kategooria:

Kirjeldus

Tahke kvaliteetmesi 1 kg
(tootja Polli mõis)

Mesi on kogutud Lääne-Harju piirkonnas Padise ja Vasalemma korjealadelt. Oma iseloomult on see mesi maheda, neutraalse maitsega ning sobib kasutamiseks tee ja kohvi sees suhkru asemel, ilma et lisaks sellele spetsiifilist maitset. Lääne-Harju peenekristalliline mesi ei hangu liiga kõvaks, vaid säilitab oma kreemja, siidise struktuuri ka pikaajalisel säilitamisel. Seetõttu on teda mugav tarvitada toidulaual aastaringselt. Üks meie lemmikutest!

Mesi on vurritatud ja pakendatud Polli mõisa meeköögis, kus on kasutusel uusim kaasaegne tehnika. Olemas on tervisesertifikaadid ning teostatud mee kvaliteedianalüüs. Mesilaspered on arvel PRIA registris ning nende tervise ja heaolu eest kannavad hoolt koolitatud inimesed. Polli mõis on Eesti Mesinike Liidu liige.

Tahke mesi on termiliselt töötlemata (sulatamata), mistõttu on ta võrdlemisi kõva, kuid tema tervislikud omadused püsivad soojendatud meest kauem. Kõik Eestimaa loodusest korjatud naturaalsed meed kristalliseeruvad juba mõne kuuga. Kui seda ei juhtu, võib olla tegemist imporditud meega. Seistes tekib mee pinnale ja purgi siseküljele “härmatis”, mis on kvaliteetse mee tunnus. Tegemist on glükoosi kristallidega, mis tekivad just eriti madala veesisaldusega mee pinnale ja lisavad kindlust kvaliteedi osas. Meie pakutav tahke mesi on pakendatud 1 kg ja 0,45 kg taarasse kohe peale vurritamist ning hoiustatud pimedas laoruumis ühtlase temperatuuri ja õhuniiskuse juures. Seetõttu on kõik mee kasulikud omadused säilinud ehedal kujul.

Soovi korral saab kodus mett sulatada u. 40-kraadise temperatuuri juures veevannis. Mesi muutub vedelaks 1-2 ööpäeva jooksul. Soojendamise ajal võib teda aegajalt ka segada, et oleks tagatud ühtlane sulamine. Lusikatäis mett tee või kohvi sees kaitseb efektiivselt külmetushaiguste eest – kuna joogi sisse segatud mee tarbite kohe ära, siis ei jõua tema tervislik toime selle lühikese ajaga veel kaduda.

Suurema koguse puhul küsi julgelt pakkumist!