Tarukomplekt Farrar MINI-1, liimitud, värvitud (ettetellimisel)

54,00 

Tarukomplekt Farrar MINI-1

Laost otsas

Tootekood: HPX-008-1 Kategooria:

Kirjeldus

Tarukomplekt Farrar MINI-1, värvitud vesialuselise värviga (ettetellimisel)

Tarukomplekti kuulub:
– katus 1 tk
– Farrar korpus 1 tk
– võrkpõhi 1 tk

Tarukomplekt sobib ideaalselt alustavale mesinikule. Soovitame alustada mesindamist vähemalt 2-3 taruga. Kuid ka ühe perega alustamine ei ole välistatud. Oluline on kontrollida pere arengut ning ema ja munade/haudme olemasolu peres ning vajadusel konsulteerida kohe oma juhendajaga. Soovi korral saab juhendamist ja abi  küsida ka meie käest.

Kui te alustate mesindamist neljal või kuuel raamil soetatud iduperega, siis võib pere paigutada esialgu ühte Farrar korpusesse. Suurema sülemipere võib aga panna kohe kahe korpuse peale. Juba nädala-paari möödudes võib pere vajada lisakorpust (sõltub sellest, kui palju tuleb perega kaasa lahtist ja kinnist hauet). Kui on tegemist tugeva pere ja rikkaliku korjemaaga, siis soovitame varuda tagavaraks vähemalt 2-3 korpust koos kärjetatud või ülesehitatud raamidega, et oleks vajaduse korral võimalik peret kiiresti laiendada. Kevadel soetatud pere tarvis tuleks arvestada 4-6 lisakorpust. Suve teises pooles (alates 20. juulist) pole taru laiendamist mõtet ette võtta, kuna korje väheneb ja mesilaste arvukus hakkab tasahaaval jälle kahanema. Siiski tuleb seista hea selle eest, et pere läheks talvituma vähemalt kahel Farrar korpusel. Kui pere ei jõua kasvada piisavalt suureks, on mõistlik pesaruumi vaheseintega (sobib ka tihedam EPS plaat) teha kitsamaks (jättes korpusesse 6-8 raami), kuid mitte jätta peret ühe korpuse peale.

Kärjeraamid ja söödanõu komplekti ei kuulu, need saab tellida eraldi.

Vaikimisi on tarukomplekt värvitud kollase ja rohelise värviga. Kokkuleppel värvime taru vastavalt kliendi soovile. Meilt saab tellida pildil oleva tarukomplekti ka koos mesilasperega (kui on müügiks sobivaid peresid). Sellisel juhul lisandub mesilaspere maksumus.