Tarukomplekt LS MINI-1, liimitud, värvitud (ettetellimisel)

57,60 

Tarukomplekt Langstroth MINI-1

Laost otsas

Tootekood: HPX-003-1 Kategooria:

Kirjeldus

Tarukomplekt Langstroth MINI-1, värvitud vesialuselise värviga (ettetellimisel)

Tarukomplekti kuulub:
– katus 1 tk
– LS korpus 1 tk
– võrkpõhi 1 tk

Tarukomplekt sobib ideaalselt alustavale mesinikule. Soovitame alustada mesindamist vähemalt 2-3 taruga. Kuid ka ühe perega alustamine kogenud mesiniku juhendamisel ei ole välistatud. Oluline on kontrollida pere arengut ning ema ja munade/haudme olemasolu peres ning vajadusel konsulteerida kohe oma juhendajaga. Soovi korral saab juhendamist ja abi  küsida ka meie käest.

Kui te alustate mesindamist suve keskel neljal või kuuel raamil soetatud iduperega, siis võib ühe LS korpusega tarukomplekt esimesel aastal olla piisav. Kui on aga tegemist tugeva pere ja rikkaliku korjemaaga, siis soovitame varuda tagavaraks vähemalt 1-2 korpust koos kärjetatud või ülesehitatud raamidega, et oleks vajaduse korral võimalik peret laiendada. Kevadel soetatud pere tarvis tuleks arvestada 2-4 lisakorpust. Suve teises pooles (alates 20. juulist) pole taru laiendamist mõtet aga ette võtta, kuna korje väheneb ja mesilaste arvukus hakkab tasahaaval jälle kahanema. Kui teile siiski tundub, et seda peaks tegema, tasub pidada nõu tuttava mesinikuga.

Kärjeraamid ja söödanõu komplekti ei kuulu, need saab tellida eraldi.

Vaikimisi on tarukomplekt värvitud kollase ja rohelise värviga. Kokkuleppel värvime taru vastavalt kliendi soovile. Meilt saab tellida pildil oleva tarukomplekti ka koos mesilasperega (sobiva pere olemasolul). Sellisel juhul lisandub mesilaspere maksumus.