Tümoolipadjad 17g (pakis 5 tk)

16,00 

Tümoolipadjad (2 Farrarit)

Laost otsas

Tootekood: HP-72000 Kategooria:

Kirjeldus

Tümoolipadjad Dadant või kahele Farrar korpusele

Ühe Dadant või kahe Farrar korpuse kohta tuleb arvestada 1 padjake.

Tümool tapab keskeltläbi 80% lestadest, kui padjakesi kasutada augustis peale meevõtmist. Tümooli mõju sõltub ilmast (temperatuurist) ja pere aktiivsusest. Lennuava ega võrkpõhja pole vaja sulgeda – need võib jätta avatuks just niipalju nagu tavaliselt.

Padjake asetatakse raamide peale korpuse tagaosas, kuid peab jälgima, et padjakestest eralduv tümoolilõhn ei segaks mesilaste ligipääsu söödanõule. Padjake mahub ilusasti raamide peale ning mingit vaheraami ei pea selleks kasutama. Efektiivsuse tõstmiseks võib padjakese asetada kahe Farrar korpuse vahele, kuid sellega võib hukkuda rohkem vastseid. On normaalne, et padjakesest 5 cm kaugusel vastsed hukkuvad. Padjakesed võib eemaldada näiteks siis, kui tehakse oblikhappelahusega tilgutamist novembris-detsembris. Kahe raami vahele paigutatud padjakesed on vaja eemaldada kindlasti enne talvekobara tekkimist.

Pakendis on 5 padjakest. Need, mida ei kasutata, säilivad kenasti järgmise aastani, kui pakend korralikult sulgeda.

Toimeaine tümool on tüümiani ehk aed-liivatee (Thymus vulgaris) eeterlikest õlidest eraldatud lõhnaaine, mida kasutatakse väga erineval moel nii kosmeetikas kui toiduainetööstuses.