Tuulutuspõhi, värvitud (tellimisel)

26,80 

Mesimestari poolt patenteeritud põhi, mis vastab kõige paremini mesilaste vajadustele.

Laost otsas

Tootekood: HP-11027-1 Kategooria:

Kirjeldus

Mesimestari poolt patenteeritud põhi, mis vastab kõige paremini mesilaste vajadustele. Värvitud vesialuselise värviga (tellimisel).

Seda põhja kutsuti algselt pöördpõhjaks, kuna mõte peitus selles, et põhja saab talveks teistpidi pöörata. Ajapikku on selgunud, et põhi võib olla ka pidevalt ülemises (suve-) asendis, raamidele lähemal. Mesilased saavad nii hoida oma vastsed lähemal soojale EPS-põhjale. Tuulutus on tagatud külgedel olevate tuulutuskanalite kaudu.

Sügisel koondub talvekobar otse sooja EPS-põhja kohale ning vanad mesilased pääsevad külgedel olevate pilude kaudu põhja alla, kus nad rahulikult surevad ja seejärel ära kuivavad. Kogu talve püsib pesa soe ja kuiv, kuna tuulutus toimib külgedelt. Just küljed on need, kuhu talvel kipub kogunema mesilaste elutegevuse tagajärjel eralduv veeaur, mis omakorda soodustab hallituse teket.

Tuulutuspõhjaga on kaasas kahest poolest koosnev plastmassist võrk. Võimalik on juurde tellida alumiiniumvõrk. Võrgu võib põhja külge liimida spetsiaalse tugevatoimelise liimiga, kuid veelgi kindlam on võrk kinnitada lühikeste kruvidega. Kinnitamata võrgu vahelt võivad tarudesse pugeda hiired ja teised kutsumata külalised.

Tähelepanu! Püüame väikest kogust värvitud tooteid alati varuks hoida, kuid koos värvimistöödega võib toote kättetoimetamine võtta tavapärasest kauem aega.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.