Allahindlus!

Vasalemma Apteegi mesi 1,0 kg

10,00  8,00 

Vasalemma Apteegi mesi 1 kg

Tootekood: TV-003 Kategooria:

Kirjeldus

Vasalemma Apteegi mesi 1 kg
(tootja Polli mõis)

Oma nime on saanud mesi selle järgi, et mesitarud paiknevad otse Vasalemma aleviku südames paiknevas ajaloolise apteegimaja õunapuuaias. Seetõttu on mesi eriliselt peene maitsega, kuna lisaks tavapärastele meetaimedele lisab nüansirikkust ka erinevatelt ilutaimedelt kogutud saak, mis teeb sellest tõelise “apteegimee”. Seetõttu soovitame seda mett kõigile gurmaanidele, kes leiavad, et tervisliku toiduga peaks kaasnema ka suurepärane maitseelamus. Oma iseloomult on see mesi maheda, kuid siiski rikkaliku maitsebuketiga, sobides lihtsalt nautimiseks kui ka tee ja kohvi sisse. Vasalemma peenekristalliline mesi ei hangu liiga kõvaks, vaid säilitab oma kreemja, siidise struktuuri. Seetõttu on teda mugav tarvitada toidulaual aastaringselt.

Mesi on vurritatud ja pakendatud Polli mõisa meeköögis, kus on kasutusel uusim kaasaegne tehnika. Olemas on tervisesertifikaadid ning teostatud mee kvaliteedianalüüs. Mesilaspered on arvel PRIA registris ning nende tervise ja heaolu eest kannavad hoolt koolitatud inimesed. Polli mõis on Eesti Mesinike Liidu liige.

Meie mett ei ole pakendamiseks soojendatud üle 37-38 kraadi (=tarutemperatuuri), mistõttu mee tervislikud omadused säilivad. Praktilistel põhjustel paljud tootjad kuumutavad mett enne müümist liiga kõrgel temperatuuril, et see näeks värskem ja isuäratavam välja, kuid tema omadused ei pruugi enam vastata kasutaja ootustele. Oskamatult kuumutatud mesi võib muutuda kihiliseks, mida kohtab sageli kaubandusvõrgus müüdava mee puhul. Soovi korral saab kodus mett sulatada u. 40-kraadise temperatuuri juures veevannis 24-48 tundi. Lusikatäis mett tee või kohvi sees kaitseb efektiivselt külmetushaiguste eest – kuna joogi sisse segatud mee tarbite kohe ära, siis ei jõua tema tervislik toime selle lühikese ajaga veel kaduda.

Suurema koguse puhul küsi julgelt pakkumist!