Taruvabriku nimi leidis tunnustust Tallinna ettevõtluspäeval

3. oktoobril tunnustati eestikeelse ettevõttenime võistluse võitjaid. Tööstusettevõtete kategoorias märgiti teiste seas ära Taruvabrik OÜ.

Laureaadid valis žürii kooseisus: Ilmar Tomusk (esimees), Raivo Altmets, Reili Argus, Birute Klaas-Lang, Helle Metslang, Peeter Päll ja Kadri Sõrmus. Hinnangu andmisel lähtuti konkursi statuudis seatud tingimustest: ilus eesti äri- või ettevõttenimi on eestikeelne, kõlalt ja kirjapildilt eestipärane, kujundlik ja eristamisvõimeline; ehedal eesti ettevõttenimel on oma lugu, mis kajastab nimepaneku põhjendust, näiteks seost ettevõtja tegevusvaldkonnaga, aja- või kultuurilooga, ettevõtja endaga vms.

Võitjaid tunnustati Tallinna ettevõtlusnädala raames keeletöötoas “Millega ometi nad seal tegelevad? Ettevõtte nimi kui mainekujundusvahend” Viru Konverentsikeskuses. Võistlus sai alguse 2016. aastal ja toimus teist korda, ettevõtmist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Taruvabriku esindaja Kaido-Allan Lainurm pidas ürituse raames lühikese ettekande, mille teemaks oli eesti kirjakeele mõju Eesti kodumaise mesinduse arengule alates 1732. aastast, mil pastor Anton Thor Helle sulest ilmus esimesi Eesti keele õpikuid, mis pühendas tervelt 14 lehekülge mesindusele.

Üritust jääb meenutama raamitud tunnustuskiri, mis leiab auväärse koha Taruvabriku seinal.

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.