Soojustusplaat 12mm

2,40 

Soojustusplaat 12mm (tellimisel)

17 laos

Tootekood: TV-011 Kategooria:

Kirjeldus

Soojustusplaat 12 x 450 x 540 mm

Puhta lõikejoonega soojustusplaat on valmistatud 12 mm paksusest puitkiudplaadist ning sobib oma mõõtude poolest kasutamiseks Mesimestari HoneyPaw tarudega.

Pealt õhutatavate tarude puhul saab seda kasutada hingava vahelaena, mis laseb läbi niiskuse, kuid peab kinni sooja ja tuule. Pealtõhutamisel soovitatakse kasutada ülestikku kahte-kolme plaati ning nende peal u. 1 cm läbimõõduga liistusid, millele omakorda asetatakse katus. Ilma vaheliistudeta jääb niiskus plaatidesse pidama, ventilatsioon ei toimi ja pere võib hukkuda.

Alt toimiva õhutuse korral ei ole plaatide kasutamine tingimata vajalik, kuid aitab siiski hoida paremat niiskusrežiimi taru sees. Soojustatud katuse alla ei kondenseeru nii palju õhuniiskust kui soojustamata katuse alla – alt õhutades peab katus olema alati soojem kui küljed (!), siis mesilased talvituvad paremini. Alt toimiva õhutuse korral (kui plaatide ja katuse vahel ei kasutata liistusid) peab plaatide ja pesaruumi vahel olema kile, vastasel korral koguneb tarust eralduv niiskus plaatidesse ja muudab need kiiresti kasutuskõlbmatuks.

Suvel võib plaadid eemaldada. Siiski on taruga oluliselt mugavam majandada, kui jätta üks plaat kile peale ka suveks – see kergendab tarude läbivaatamist tuulise ilmaga ega lase kilel minema lennata. Sageli kasutatakse riknenud või katkised plaadid samas mesilagrupis ära suitsiku materjalina (NB! tuleb siiski silmas pidada, et soojustusplaadi suits võib sissehingamisel mõjuda halvasti nii inimeste kui ka mesilaste tervisele!).

Soojustusplaadi mõõdud on 450 mm x 540 mm, paksus 12 mm. Kokkuleppel valmistame plaadid vastavalt tellija mõõtudele (erimõõdus plaatide puhul võib lisanduda täiendav materjalikulu).

Kaupa ei saa tellida pakiautomaati, kuna plaadi mõõdud ületavad pakiautomaadi põhjapinna mõõdud.

Lisainfo

Kaal 0.75 kg
Mõõtmed 54 × 45 × 1.2 cm

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.